Packaging

Rok temu postanowiłam że będę szczupła. Trzy miesiące zajęło mi zrzucenie prawie 25kg i pewnie schudłabym jeszcze, osiągając wymarzone wymiary gdyby nie fakt że robiłam to całkowicie bez kontroli, niemal głodząc się. Nie wiem w którym momencie zaczęłam odczuwać wyrzuty sumienia z powodu zjedzenia czegokolwiek i bynajmniej nie wymiotowałam – zwyczajnie nie jadłam… Nie odmawiałam sobie jedynie trzech rzeczy: wody, herbaty i czarnej kawy, raz dziennie dorzucając do tego jakiś owoc, warzywo czy 2 plasterki wędliny. W pewnym momencie moje nerki odmówiły współpracy z kimś kto tak bezmyślnie katuje własne ciało. Po pierwszej wizycie w szpitalu nie zmieniłam nic w swoim zachowaniu, dopiero po drugiej wizycie i prawie dwumiesięcznej antybiotykoterapii przestraszyłam się na dobre, aczkolwiek wtedy jednym bólem było dla mnie zjedzenie kilku łyżek zupy czy połowy kromki chleba.

Minął rok od tamtej diety, w tym czasie ze strachu nie odważyłam się odchudzać, nawet przytyłam 2,5kg w okresie jesienno-zimowym. Ale pragnienie bycia piękną i wiara że poprawa wyglądu zewnętrznego da mi nowe możliwości są silniejsze. Znów się odchudzam. Ale tym razem nie działam tak radykalnie, od początku miesiąca schudłam 5 kg stosując coś na kształt diety rozłącznej… Postanowiłam sobie również że będę robić regularne badania krwi i moczu, by kontrolować podstawowe wskaźniki mojego organizmu.

Wiele mówi się o tym że liczy się przede wszystkim piękne wnętrze człowieka, ale mi to przypomina bajeczkę opowiadaną przez bogatych biednym ludziom, bajeczkę o tym że pieniądze szczęścia nie dają… Piękne opakowanie przyciąga wzrok, wabi i mami… Nawet dzieci wolą sok ze sklepu (bo jest w kolorowym kartonie) od soku z malin zrobionego przez kochaną babcię, pomimo że to ten drugi ma pełniejszy smak…

 

Reklamy

Komentarze 2 to “Packaging”

  1. i taka jest brutalna prawda, szczera do bólu rzeczywistość
    to jak schudnąć te 5 kilo? poratuj 🙂

  2. Hehehe 😉
    Mi najlepiej wychodzi kiedy nie jem pieczywa, ziemniaków i kasz, no i słodyczy… 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: